قیمت دزدگیر اماکن - دزدگیر خانه ، مغازه ، دفترکارReviewed by سانا ارتباط پردیس on Jul 10Rating: 5.0

در این مقاله تلاش شده است تا به سوالات زیر پاسخ داده شود.

۱-دزدگیر اماکن چیست ؟

۲-چه زمانی باید از دزدگیر اماکن استفاده کنیم؟

۳-انواع دزدگیر اماکن؟

۴-دزدگیر اماکن چه اجزایی دارد؟

۵-شیوه نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن؟

 

۱-دزدگیر اماکن چیست؟

امروزه یکی از ابزار پیشگیرانه از دزدی ها دزدگیر های اماکن هستند این دزدگیر ها که دارای اجزای مختلفی نظیر جعبه اصلی ، چشمی ، ریموت کنترل و… هستند که می توان آن ها را در اماکن مختلف نظیر بانک ها، ادارات، واحد های تجاری و مکان هایی که در خطر سرقت قرار دارند نصب و را اندازی کرد.

به زبان ساده  دزدگیر های اماکن دارای یک جعبه مرکزی هستند که تعدادی چشمی به آن ها متصل هستند(بی سیم یا باسیم) این چشمی ها بعد از فعال شدن دزدگیر توسط ریموت کنترل به هرگونه حرکت در محدوده دید (زون ) خود حساس هستند و اگر تحریک شوند آژیر دزدگیر را به صدا در می آوردند و بسته به تنظیمات انجام شده شروع به تماس و ارسال پیامک به مدیر یا مدیران دزدگیر می کند.

در ادامه و با پاسخ کامل به سوالات گفته شده به شما یک شناخت کامل وکلی در مورد دزدگیر می دهیم.

 

دزدگیر اماکن

۲-چه زمانی باید از دزگیر اماکن استفاده کرد؟

امروزه دزدگیر ها مکمل دوربین های مداربسته برای محافظت و امن کردن مکان های مختلف هستند. شاید یکی از سوالات پر تکرار در زمینه امنیت اماکن این باشد که دزدگیر بهتر است یا دوربین؟ این دو وسیله با کار کرد کاملا متفاوت هستند دوربین ها به شما تصاویر و صدا می دهند اما دزدگیر ها وسیله ای برای هشدار دادن تحرکات هستند.

ضرورت استفاده از دزدگیر در تمام دفاتر اداری و تجاری مراکز آموزشی و تمام مکان هایی که امکان سرقت از آن ها وجود دارد حس می شود. بگذارید با مثالی ساده توضیحی کوتاه از این ضرورت بدهیم: یک مرکز آموزشی را در نظر بگیرید که دارای لوازم با ارزشی است این مرکز آموزشی شب ها تعطیل می شود و امکان سرقت از آن فراهم می شود حال اگر این مکان فاقد دزدگیر باشد سارق با ایجاد یک راه ورود قادر به سرقت خواهد بود حتی اگر این مرکز دوربین هم داشته باشد شما هشداری از ورود این سارق دریافت نخواهید کرد اما مرکزی را در نظر بگیرید که دارای دزدگیر است و تمام راه های ورود زیر نظر چشمی های دزدگیر قرار دارند حال سارق اگر بتواند از تمام قفل ها و حفاظ ها رد بشود و به داخل مرکز بیاید با چشمی روبه رو می شود که با کوچکترین حرکتی دزدگیر را فعال می کند. استفاده از دزدگیر یک امر پیشگیرانه و امن کننده برای هم مکان با ارزشی است.

۳-انواع دزدگیر اماکن:

در گذشته دزدگیر ها به خط تلفن متصل می شدند و اگر تحریک می شدند با شماره های ذخیره شده تماس می گرفتند؛ اما امروزه دزدگیر هایی با قابلیت خواندن سیم کارت نیز راهی بازار شده اند تا در صورت قطعی تلفن با استفاده از سیم کارت این امر را انجام دهند. از دیگر تفاوت های دزدگیر ها می توان به تفاوت در تعداد چشمی ونوع اتصال چشمی ها به دزدگیر اشاره کرد امروزه چشمی هایی به بازار امده اند که بهصورت بی سیم به دزدگیر متصل می شوند و چشمی هایی نیز از قدیم وجود داشته اند که به صورت با سیم به دستگاه متصل می شوند.

در بازار امروز ایران دزدگیر های زیادی با برندهای داخلی و خارجی  وجود دارند که شاید بتوان گفت شرکت های ایرانی از نظر کیفیت و کمیت در حال رقابت با شرکت های خارجی هستند؛اما بسته به نوع اتصال چشمی ها تعداد زون ها حافظه داخلی و مواردی از این قبیل شما می توانید یک دزدگیر خوب را برای محل مورد نظر خود انتخاب کنید.

۴-دزدگیر اماکن چه اجزایی دارد؟

دزدگیر های اماکن دارای یک باکس اصلی هستند که روی در آن چند کلید برای اعمال تنظیمات کیلید اعداد و یک نمایشگر است؛ در داخل این باکس یک مدار قرار دارد که اجزای دیگر به آن متصل می شوند که شامل : چشمی های بی سیم و با سیم، باتری، اسپیکر، شیپور، مگنت ها، حسگر الکترونیکی با سیم یا بی سیم ( دتکتور) و برق شهری و خط تلفن؛ البته دزدگیر ها دارای چند ریموت کنترل برای فعال کردن و غیر فعال کردن نیز می باشند.

۵-شیوه نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن

در ابتدا باید باکس مرکزی دزدگیر را در جایی مطمعن و امن نصب کنیم و شروع به اتصال دیگر اجزا به آن ها کنیم :

اتصال چشمی ها توسط سیم های تلفنی یا به صورت بی سیم

اتصال باتری

اتصال برق شهری

جایگذاری سیم کارت

اتصال خط تلفن

اتصال شیپور و اسپیکر

و انجام تنظیمات نرم افزاری دزدگیر

شرکت سانا تلکام با دارا بودن کادری با سابقه در زمینه هوشمند سازی و امنیت اماکن توانایی عملی و اجرایی کردن انواع سیستم دزدگیر اماکن را دارا می باشد و در این زمینه دارای کارنامه ای روشن و با اطمینان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *