چگونه از هک سیستم دوربین مداربسته پیشگیری کنیم؟(قسمت دوم)Reviewed by سانا ارتباط پردیس on Nov 3Rating: 5.0

چگونه از هک سیستم دوربین مداربسته پیشگیری کنیم؟(قسمت دوم)

هک دوربین مدار بسته

 

در قسمت قبل  توضیحاتی درباره ی پیشگیری از هک شدن دوربین مدار بسته صحبت کردیم و دو راه حل ایمن سازی سیستم های حفاظتی دربرابر هکرها را گفتیم اکنون به ادامه توضیحات میپردازیم:

 1. استفاده از سیستم های نظارتی مجهز به سیگنال های رمزی

با پیشرفت و توسعه روزافزون امکانات سیستم های دوربین مداربسته و افزایش قابلیت های کاربردی متناسب با کاربری اینترنت و کنترل از راه دور لازم است کاربران دوربین های پیشرفته مجهز به جدیدترین سیگنال های رمزگذاری شده با قابلیت ارسال تصاویر ضبط شده از طریق چندین کانال را تهیه نمایند.

با سیگنال های پیچیده تر دوربین های مداربسته راه نفوذ به اطلاعات  برای هکر ها ناهموارتر و سخت تر شده است.

 1. مراقب سایر کاربران باشید

چگونه از هک سیستم دوربین مداربسته پیشگیری کنیم؟

با علم به اینکه هکرها همه جا هستند و نیز این موضوع که، سرقت اطلاعات با هر نیتی غیراز معنای لغوی واژه سرقت در ذهن ما امکان پذیر است، بنابراین، کنترل مستقیم و غیر مستقیم سایر کاربرانی که به شبکه اینترنت و سیستم نظارتی شما دسترسی دارند ضروری است.

شما چه در محل حاضر باشید و چه از راه دور رویدادها را کنترل کنید باید مراقب سایر کاربران دوربین مداربسته خود باشید.

 1. خرید دوربین مدار بسته امن و با گارانتی

چنانچه  برای تامین امنیت خود، خانواده و محیط کارتان مصمم به تهیه یک سیستم نظارتی کاملا ایمن هستید توصیه میشود از شرکت ها و تولیدکنندگان واقعی و معتبر سیستم های امنیتی خرید کنید تا علاوه بر بهرمندی از مشاوره و راهنمایی کارشناسان، از کیفیت و ضمانت کالای مورد نظر خود نیز اطمینان حاصل نمایید.

شرکتسانا ارتباط پردیس با کارشناسان و مشاوران حرفه ای و گارانتی محصولات نظارتی زمینه امنیت خاطر کاربران را فراهم کرده است.

 1. اجتناب از خرید سیستم های امنیتی دست دوم و مستهلک

تجربه ثابت کرده است که استفاده از دوربین های کارکرده و دست دوم به دلیل اینکه به آسانی هک شده و میتوانند ابزار جاسوسی برای سارقان دیجیتالی باشند کار عاقلانه ای نیست. اگر به دنبال ایجاد امنیت بیشتر در محیط اطراف خود و عزیزانتان هستید توصیه میشود از خرید دوربین های مداربسته دست دوم خودداری کنید. در ضمن، از افراد ناشناس و بی تجربه خرید نکنید.

 1. استفاده از سیستم های ضد سرقت

استفاده از سیستم های ضد سرقت امکان هشدار در صورت اشکال در سیگنال های سیستم امنیتی و نظارتی شما را فراهم میکند. بنابراین، سیستم های دزد گیر به عنوان یکی از موثرترین و بهترین راه های جلوگیری از سرقت دیجیتالی شناخته شده اند.

 1. برتری سیستم های دوربین مداربسته باسیم بر بی سیم

درست است که دوربین های مداربسته بی سیم به دلیل نصب راحت و آسان برای کاربران جذاب تر هستند ولی، توجه به این امر ضروری است که سیستم های امنیتی با سیم علاوه بر بازدهی بیشتر غیر قابل دسترس تر از نمونه ی بی سیم است و همه قادر به دسترسی به آن نیستند و در نتیجه امکان هک آن ها کمتر است.

 1. آپدیت سیستم های دوربین مداربسته

اهمیت به روزرسانی سیستم های دوربین مداربسته به منظور ارتقا کیفی و نیز افزایش بازدهی و کارآیی آنها بر کسی پوشیده نیست.

همانطور که، سازندگان و طراحان محصولات نظارتی پیوسته درحال ارتقا کیفیت و افزایش قابلیت های محصولاتشان بر اساس آخرین دستاوردهای دانش روز هستند، کاربران نیز باید همواره، برای پیشگیری از حملات سایبری و خواندن دست هکرها، سیستم های امنیتی خود را به روزرسانی نمایند.

زیرا، بی توجهی به قابلیت های جدید و دستاوردهای نوین در صنعت تولید دوربین های مداربسته و عدم ارتقا این محصولات در مدت زمان طولانی موجب افزایش خطر سرقت دیجیتالی و حمله سایبری هکرها خواهد شد.

آیا بازیابی اطلاعات هک شده دوربین مداربسته امکان پذیر است؟

بازیابی اطلاعات هک شده کاری بسیار پیچیده و سخت است که تنها کارشناسان حرفه ای و کارکشته قادر به انجام آن هستند. البته، با استفاده از سیستم های ریکاوری نیز میتوان امیدوار بود اطلاعات بازیابی شود.

همچنین، سازندگان سیستم های امنیتی با علم به این موضوع که قابلیت اتصال به اینترنت درواقع جاسوسی سایبری از حریم خصوصی کاربران را افزایش داده و امکان به خطر افتادن امنیت روانی در جامعه را سبب میشود به دنبال راه هایی برای تضمین امنیت بیشتر محصولات نظارتی هستند.

اما، درحال حاضر، بهترین و موثرترین اقدام برای پیشگیری از گرفتار شدن در دام هکرها تغییر دوره ای رمز عبور سیستم است. چراکه، همواره «پیشگیری بهتر از درمان است.»

 

مطلب پایانی

 

مقاله ای که خواندید حاصل سالها تجربه کارشناسان حرفه ای ما در مهندسی نصب انواع تجهیزات امنیتی و نظارتی است. امیدواریم این مقاله مورد توجه کاربران قرارگرفته باشد.

در پایان پیشنهاد شرکت دوربین مدار بسته سانا ارتباط پردیس برای کاربران سیستم های مداربسته این است که:

 • پیش از هر تصمیمی برای خرید، نصب، ارتقا کیفی، تعویض و مهندسی تنظیمات حرفه ای سیستم دوربین مداربسته خود مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت سانا ارتباط پردیس را فراموش نکنید.
 • حتما از شرکت های معتبر خرید کنید.
 • در تعیین رمز عبور حرفه ای برای سیستم امنیتی خود نهایت وسواس و دقت را بکار ببرید.
 • به روزرسانی سیستم های دوربین مداربسته از نظر فیزیکی و نیز تنظیمات مجازی را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *