سیستم تلفنی ویپ سیسکو CUCM - لایسنس - کانفیگ - تجهیزات voipReviewed by ایده نوین on Dec 29Rating: 5.0

سیستم تلفنی ویپ سیسکو CUCM

سامانه مديريت ارتباطات يکپارچه شركت Unified Communications Manager) Cisco Cisco) يا همان CUCM سيسکو، يك سيستم مديريت تماس هاي VoIP مي باشد كه يكي از المان های معماری Collaboration شركت Cisco مي باشد. یک راهکار برای سازمان‌ های بزرگ است و برای مجموعه های چند بخشی و گسترده می باشد.در یک جمله به مفهوم مجتمع سازی ، یکپارچه سازی و تلفیق انواع سرویس های ارتباطی از قبیل صوت ، تصویر ، دیتا بر روی پلتفروم سخت افزاری نرم افزاری خاص و بهنیه سازی و integrate نمودن  سرویس ها در کنار یکدیگر می باشد.راهکارهای ارتباطیCisco اقدام به توسعه ارتباطات مبتني بر انتقال صدا بر روي تجهيزات شبكه را نموده اند. اين ارتباطات با استفاده از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهايی از قبيل IP Phone، Media Processing Deviser، Multimedia Application، سرويس‌های جانبی از قبيل انتقال پيام (Unified Massaging، Multimedia Conferencing، collaborative Contact Centers، Interactive Multimedia) جوابگوی نيازهای مختلف کاربران در شبکه های VoIP مي‌‌باشند. CUCM همانند CME میتواند به عنوان یک Call Control Agent برای دفاتر با اندازه ی متوسط ، بزرگ و حتی جهانی(در ابعاد بزرگ تر) عمل کند.

سیستم تلفنی ویپ سیسکو CUCM
سیستم تلفنی ویپ سیسکو CUCM

سامانه CUCM سيسکو از طريق يك GUI قابل دستيابي است و يك واسطه خط فرمان (CLI) را برای تسهيل امكان عيب‌يابی و اداره پايه‌ای سيستم مانند شروع و توقف سرويس‌ها و راه‌اندازی مجدد سامانه به آن اضافه نموده است. هيچ نيازی به دسترسی به عمليات اصولی سيستم نيست. کليه فعاليت‌های مديريتی سيستم مانند نمايش حجم ديسك، نمايش سيستم و ارتقاء دادن‌ها هم به‌صورت خودکار و هم كنترل شده از طريق GUI صورت مي‌گيرند. تمام واسطه‌های مديريتی Cisco Unified Communications Manager به گونه ای ارائه شده كه يكپارچگی كامل با ديگر برنامه‌ها را ميسر مي‌سازند.

مزایای CUCM:

  • امکانات CUCM بسیار وسیع تر از ارتباطات نرم افزارهای Open Source است. به جرأت می توان گفت CUCM از قوی ترین شبکه های ارتباطی چند رسانه ای مبتنی بر IP در دنیاست.
  • امکانات تماس های همزمان مرکز تماس CUCM بسیار وسیع تر از سایر نرم افزارها می باشد.
  • امكان انتقال سريع يك تماس گرفته ‌شده يا درحال تماس به Voicemail است.
  • آدرس گذاری بسیار خوب تماس های انتقال یافته را داراست.
  • جلوگیری همیشگی از قطع شدن سیستم ویپ از امکانات فوق العاده ی آن است.
  • کاهش هزینه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *