نصب خطوط ۵ رقمی یا سیپ ترانکReviewed by قلی پور on Nov 25Rating: 5.0

نصب خطوط ۵ رقمی یا سیپ ترانک

خط های تلفن ۴ و  ۵ رقمی که در اصطلاح به سر شماره ۵ رقمی معروف هستند به صورت تماس یک طرفه و یا دو طرفه توسط مخابرات به فروش می رسند. این خطوط از سوی مخابرات ودیگر شرکت های مجاز تنها به شرکت های ثبت شده و دارای کد اقتصادی ارائه می شود. نصب و راه‌ اندازی خط ۵ رقمی پس از خرید «زوج سیم» از سوی شرکت مربوطه، توسط مرکز رسمی طراحی شبکه انجام می شود. خط ۵ رقمی به دو صورت ارائه می شود: تماس یک طرفه که تنها تماس های ورودی را شامل می شود و تماس دو طرفه که مشمول هم تماس های ورودی می شود و هم تماس های خروجی.

خط یک طرفه دارای سرشماره ۵ رقمی و خط دو طرفه دارای سرشماره ۸ رقمی است. خط پنج رقمی به صورت زوج سیم مسی با ظرفیت حداقل ۳۰ کانال از سوی مخابرات تحویل مشتری می گردد. البته هر زوج سیم، قابلیت ارائه تا ۶۰ تماس همزمان را بدون اشغالی دارد. خط پنج رقمی یا خط سیپ ترانک از فن آوری ویپ استفاده می کند که برای راه اندازی آن نیاز به اینترنت و اتصال به یک مودم وجود دارد. از این نظر راه اندازی خط پنج رقمی تجهیزات و دانش ویژه‌ای را طلب می کند. ما در شرکت سانا ارتباط پردیس تمامی خدمات طراحی، نصب و راه اندازی خط پنج رقمی را برای شما انجام می دهیم.

 

با توجه به اینکه تکنولوژی خطوط سیپ ترانک مخابرات از نوع ویپ است، راه اندازی خط پنج رقمی نیز تنها می تواند بر روی بستر ویپ صورت گیرد.

به طور خلاصه مزایای استفاده از پروتکل سیپ SIP را می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عدم استفاده از سخت افزار پرهزینه FXO
  • کیفیت صوت بالاتر
  • هزینه کمتر حدود ۲۵ درصد در مقابل با خطوط E1
  • قابلیت جابجایی خط
  • عدم نیاز به سخت افزار برای برقراری ارتباط
  • قابلیت اتصال و سازگاری کامل با خط پنج رقمی مخابرات   

خط ۵ رقمی را در این سرویس ها راه اندازی می کنیم

مراکز تلفن استریسک (asterisk)
مرکز تماس سیسکو (CUCM, CME)
مرکز تماس مایکروسافت (skype for bussiness)
مرکز تماس پاناسونیک (TDA, TDE, NS)

خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک که به تازگی توسط شرکت مخابرات به مشترکین حقوقی (دارای روزنامۀ رسمی، شناسۀ ملی، و کد اقتصادی) عرضه می گردد، از جمله تکنولوژی های گسترش یافته جهانی می باشد که با استفاده از بستر دیتای مخابرات جایگزین سرویس های خطوط تلفن ۵ رقمی  PRI (یا (E1)  شده است.

نکتۀ حائز اهمیت در خصوص این سرویس نوع کارکرد آن می باشد که به دو صورت یک طرفه (فقط تماس ورودی) و دو طرفه (تماس های ورودی و خروجی) ارائه می گردد، این است که خطوط یک طرفه دارای سرشمارۀ ۵ رقمی بوده (۵-۵) و خطوط دو طرفه دارای سرشمارۀ ۸ رقمی می باشند (۸-۸). به این دلیل متقاضیان این سرویس در هنگام ارائۀ درخواست خود می بایست با توجه به نوع نیاز خود به این موضوع توجه کنند.خطوط تلفنی ۵ رقمی به صورت زوج سیم مسی با ظرفیت حداقل ۳۰ کانال در محل مشترکین تحویل می گردد. هر کانال به معنی امکان برقراری یک تماس می باشد.

 

نصب خطوط پنج رقمی SIP Trunk

سانا ارتباط با بهره گیری از دانش، تخصص، و تجربۀ گروهی از کارشناسان زبدۀ ارتباطات و مخابرات و به کارگیری جدیدترین فناوری های روز دنیا آماده برای ارائۀ خدمات گوناگون و راه حل های جامع ارتباطی جهت توسعه و بهبود کارایی و بهره وری به سازمان ها، شرکت ها، مؤسسات آموزشی، مراکز بهداشتی، و غیره در بخش های دولتی و خصوصی می باشد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط ۵ رقمی:

لازم است مرکز تلفنی با قابلیت ویپ به همراه سخت افزارهای مربوطه برای مرکز تلفن تهیه شود این خطوط نیاز به یک مودم .biz دارند.

شرکت سانا ارتباط پردیس میتواند هر گونه سوال شما را در مورد نصب خطوط ۵ رقمی سیپ ترانک پاسخ دهد.برای این کار کافی است با شرکت سانا ارتباط تماس برقرار کنید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم شما را یاری کرده باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *